LUDOWE STROJE PRZEWORSKIE – WYSTAWA ETNOGRAFICZNA

Od początku miesiąca sierpnia w Galerii „Magnez” czynna jest wystawa czasowa: „Ludowe stroje przeworskie. W poszukiwaniu znaku tożsamości”. Wystawa udostępniana jest w godzinach pracy Muzeum, do 30 września 2017 r. Wstęp wolny.
Wystawa ze zbiorów: Muzeum w Przeworsku, Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu, Muzeum – Zamku w Łańcucie, Archiwum Państwowego w Przemyślu oraz ze zbiorów prywatnych.
Wystawa zrealizowana została jako działanie w operacji pn. „Stroje przeworskie: wpływ na przyszłość przeworskiej wsi” w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Plan operacyjny na lata 2016-2017.
Więcej informacji na stronie Powiatu Przeworskiego, który jest beneficjentem projektu, a partnerami: Muzeum w Przeworsku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum w Przeworsku, Zespół Szkół im. Wincentego Witosa w Zarzeczu.
plansza tytulowa(2)