XIII POWIATOWE ŚWIĘTO CHLEBA – W ZESPOLE PAŁACOWO-PARKOWYM

W najbliższą niedzielę 4 sierpnia 2019 r. na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego odbędzie się XIII Powiatowe Święto Chleba.W tym dniu Muzeum – Pałac Lubomirskich i Muzeum Pożarnictwa będzie czynne dla zwiedzających w godzinach: 15.00 -19.30. W Galerii „Magnez” – kuratorskie oprowadzanie po wystawie etnograficznej pt. „Wesele jedzie od Przeworska. Tradycyjne wesele regionu przeworskiego.” Będzie również możliwość zakupu ilustrowanego przewodnika po zbiorach Pałacu Lubomirskich autorstwa Łukasza Bajdy: „Pałac Lubomirskich w Przeworsku – bedeker”. O godzinie 17.00 Zespół śpiewaczy „Wierzbianie” z Wierzbnej zaprezentuje widowisko folklorystyczne według scenariusza Zofii Hadro pt. „Wesele przeworskie – od błogosławieństwa do białego wieńca”. ZAPRASZAMY!

Święto Chleba 2019