ZAPRASZAMY DO ORANŻERII PEŁNEJ KULTURY NA WIECZÓR FRANCUSKI: PRELEKCJA I KONCERT

Muzeum w Przeworsku wspólnie z Przeworskim Stowarzyszeniem „Nastrojeni Kulturą” rozpoczyna cykl spotkań pod hasłem „ORANŻERIA PEŁNA KULTURY”.
Pierwsze spotkanie w dniu 2 sierpnia 2024 r. /piątek/ o godz. 19.30 – „Wieczór Francuski” będzie poświęcone malarstwu francuskiemu oraz muzyce francuskiej w wykonaniu Chóru Lumen!
Prelekcję „Czy Paryż był Kobietą? Polskie legendy Montparnasse’u” wygłosi Artur Winiarski – Historyk Sztuki / Dyrektor Muzeum Villa la Fleur w Konstancinie – Jeziornie. Absolwent historii sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował w londyńskich galeriach: Peter Nahum at Leicester Galleries, Stern-Pissarro Gallery. Od 15 lat współtworzy prywatne muzeum Villa la Fleur. Kurator lub współkurator wystaw: Tamara Łempicka – kobieta w podróży. Muzeum Narodowe w Lublinie, Tamara Łempicka a art deco. Muzeum Villa la Fleur (2022), Paryż był kobietą. Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA – Zamek Książ (2021), Między Montmartre’em a Montparnasse’em. Muzeum Śląskie w Katowicach (2017), Simon Mondzain. Mistrzowie École de Paris. Muzeum Villa la Fleur i Muzeum Ziemi Chełmskiej w Chełmie (2012-2013). Autor monografii artystów polskich pracujących we Francji: Jeana Lambert-Ruckiego, Henryka Haydena, Henryka Epsteina, Josepha Pressmane’a.
Dziękujemy za współpracę przy organizacji tego wydarzenia wszystkim zaangażowanym podmiotom: Przeworskie Stowarzyszenie „Nastrojeni Kulturą”, Miejska Biblioteka Publiczna w Przeworsku, Chór Lumen, Przeworskie Winnice, Kopciuszek
—–
A już we wrześniu zapraszamy na drugie spotkanie „Wieczór Afrykański – spotkanie z misjonarzem z Kamerunu”.
Serdecznie zapraszamy!