EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA 2020: MOJA DROGA

Europejski Dzień Dziedzictwa w naszym Muzeum to dzień 20 września 2020 roku. W niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy na prelekcję Małgorzaty Wołoszyn pt. „Droga Tadeusza Michno”.

UWAGA! W TYM DNIU ZWIEDZANIE MUZEUM W GODZINACH 12.00 – 16.00.

„Droga Tadeusza Michno”- fotografa dokumentującego życie społeczne Przeworska od lat 60. XX w. do początku XXI w. Prelekcja Małgorzaty Wołoszyn będzie „przedpremierową” zapowiedzią wystawy i publikacji albumowej zawierających wybrane zdjęcia z kolekcji ze zbiorów Muzeum.

Tadeusz Michno (1936-2018) pochodzący ze Lwowa, pracownik „Cukrowni Przeworsk”. Począwszy od lat 60 XX w. stał się kronikarzem życia społecznego miasta Przeworska. W przygotowywanym albumie zaprezentowane zostanie kolekcja fotografii wykonanych przez Tadeusza Michno. Część ilustracyjną poprzedzi tekst autorstwa historyk Małgorzaty Wołoszyn poświęcony historii miasta Przeworska w tym okresie oraz życiu i działalności fotografa. Zdjęcia Tadeusza Michno w albumie będą ukazywały klimat miasta od czasów młodości autora – epoki socjalizmu po zdjęcia z 2008 r. wykonane na kilka lat przed śmiercią. Prelekcja będzie formą promocji i zapowiedzią mającego się ukazać albumu.

Zapraszamy i polecamy stronę z informacjami nt. ogólnopolskich wydarzeń w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: https://edd.nid.pl/wydarzenia/droga-tadeusza-michno/