Europejskie Dni Dziedzictwa 2022 w Przeworsku – Połączeni dziedzictwem kolejki

POŁĄCZENI DZIEDZICTWEM KOLEJKI

Europejskie Dni Dziedzictwa w Przeworsku: 25 września 2022 r.

Kursująca od 118 lat kolej wąskotorowa z Przeworska do Dynowa to wyjątkowy przykład dziedzictwa kulturowego, historycznego i technicznego regionu przeworskiego. „Połączeni dziedzictwem” odbędziemy podróż w czasie, oglądając wystawę autorstwa historyk Małgorzaty Wołoszyn pt. „Historia przeworskiej kolei wąskotorowej Pogórzanin” eksponowaną w budynku stacji Przeworsk Wąski. Następnie, ulicą noszącą miano Lubomirskich, dziedziców i właścicieli miasta, książąt i ordynatów przeworskich, kolejka elektryczna wyruszy do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku, gdzie pasażerowie zwiedzać będą Muzeum Pożarnictwa, ulokowane w dawnych stajniach cugowych.  Wydarzenia odbywać się będą na stacji Przeworsk Wąski i w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku.

Szczegółowy program wydarzenia:

Miejsce: Stacja Przeworsk Wąski (ul. Lubomirskich 14)

15.00 – Zwiedzanie wystawy stałej „Historia przeworskiej kolei wąskotorowej Pogórzanin” – oprowadza historyk mgr Małgorzata Wołoszyn

14.00, 15.10, 16.10, 17.10 – Kursy kolejki elektrycznej ze stacji Przeworsk Wąski do Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku

Miejsce: Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku: Muzeum Pożarnictwa (ul. Park 6)

14.15, 15.15, 16.15, 17.15 – Oprowadzanie po wystawie stałej – mgr Wojciech Kruk

15.00, 16.00, 17.00, 18.00 – Kursy powrotne kolejki elektrycznej do stacji Przeworsk Wąski

Wstęp bezpłatny. ZAPRASZAMY !!!