FERIE Z MUZEUM

FERIE Z MUZEUM ! W dniach 21-24 stycznia 2020 roku, zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia plastyczne, tematycznie związane ze zbiorami i wystawami Muzeum w Przeworsku. Zapewniamy materiały plastyczne. Zajęcia odbywają się w godz. 11-13.30.
Wstęp: 4 zł od osoby.
Informacje i zapisy pod nr tel. 16 628 44 04 wew. 29.
21.01/wtorek
OD AMORA DO ANIOŁA – zajęcia w sali balowej Pałacu Lubomirskich; dzieci zapoznają się z wizerunkami Amora, aniołów ze zbiorów Muzeum. Zadanie polega na namalowaniu wizerunku – postaci anioła. Zajęcia poprowadzi Jolanta Sagan-Thomas.
22.01/środa
PORTRET Z CHARAKTEREM – zajęcia plastyczne w Galerii „Magnez”. Po obejrzeniu wystawy „Z nieludzkiej ziemi do Włoch. Żołnierz i artysta. Malarstwo Tadeusza Wojnarskiego 1922-1999” dzieci namalują farbami portret swojego dziadka. Zajęcia prowadzić będzie Małgorzata Wołoszyn.
23.01/czwartek
PRZEWORSKIE KOLĘDOWANIE – dzieci poznają zwyczaje kolędnicze z regionu przeworskiego, oglądają rekwizyty kolędnicze, następnie wykonują własny rekwizyt (koronę Heroda, opaskę Anioła, maskę Diabła, maskę Śmierci) lub rysunek grupy kolędniczej. Zajęcia prowadzi Katarzyna Ignas.
24.01/piątek
ODZNAKA DLA STRAŻAKA – dzieci zapoznają się z odznaczeniami i medalami strażackimi z kolekcji Muzeum Pożarnictwa; projektują i wykonują własną odznakę strażacką. Zajęcia poprowadzi Wojciech Kruk.
Z A P R A S Z A M Y !!!