FERIE Z MUZEUM 2024

Ferie z Muzeum odbywają się w 1. tygodniu ferii zimowych, w dniach 29.01-2.02.2024. Koszt: 10 zł od osoby za 1 dzień zajęć. Liczba uczestników w wieku 6-12 lat – do 25 osób. Zajęcia w godz. 11.00-13.30. W pierwszej części zajęć dzieci zwiedzają wystawy muzealne, wysłuchują prelekcji, oglądają prezentację. W części drugiej – w Oranżerii odbywają się zajęcia plastyczne.  Zapewniamy materiały plastyczne i poczęstunek.

Informacje i zapisy pod nr tel. 575 93 95 93 – Jolanta Sagan-Thomas

Do pobrania: Regulamin Ferii 2024 Dokument zgody Ferie 2024

Harmonogram  i tematyka zajęć:

29.01/poniedziałek OD ANTYCZNEJ GŁÓWKI DO DEKORU – dzieci poznają elementy dekoracyjne zdobiące elewacje oranżerii i same projektują swój wymarzony ornament – dekor. Następnie wybierany jest jeden lub dwa projekty, który wspólnie realizujemy używając do tego styropian i masę papierową.

30.01/wtorek  NAMALUJ HAFT – dzieci oglądają przykłady haftów przeworskich na strojach ludowych, makatkach. Podczas zajęć malują wybrane przykłady haftów farbami akrylowymi na płótnie formatu A5.

31.01/środa  PRZYGODY KSIĘCIA LUBOMIRSKIEGO – dzieci słuchają opowieści o życiu Księcia Andrzeja Lubomirskiego, oglądają archiwalne zdjęcia dokumentujące jego działalność, wydarzenia z życia, przygody. W części zajęć rysują z wyobraźni scenę z udziałem Księcia

1.02/czwartek  MÓJ ALBUM Z MUZEUM POŻARNICTWA – dzieci zwiedzają Muzeum Pożarnictwa. W części warsztatowej wykonują swój własny album (np. 5 kolorowych tekturowych kartek formatu A5, dziurkowanych, które dzieci przewiązują), tworzą stronę tytułową, wyklejają karty albumu wydrukowanymi kolorowymi kopiami zdjęć wybranych przez dzieci eksponatów, (które są dla nich najciekawsze) i tworzą swoje własne opisy do zdjęć.

2.02/piątek  WĘDRÓWKI PRZEWORSKIEJ MADONNY – dzieci dowiadują się o losach obrazu, miejscach jego pobytu, dokładnie przyglądają się wizerunkowi, kompozycji, kolorystyce. W drugiej części zajęć malują obraz i tworzą ramę.

Wybrane prace plastyczne, za zgodą dzieci i rodziców, zgłoszone zostaną do Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”,   organizowanego przez Muzeum Etnograficzne w Toruniu.

ZAPRASZAMY !!!