I MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIEŚNI LEGIONOWEJ 17-18 września 2021 r.

Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy jest partnerem wydarzenia pn. I Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej. W związku z organizacją Festiwalu, zmienione są godziny zwiedzania Muzeum.

W dniu 17 września, Muzeum czynne będzie dla zwiedzających w godz. 10.00-15.30.

W dniu 18 września, czynne dla zwiedzających będą tylko Centrum Informacji Turystycznej – Kordegarda i Muzeum Pożarnictwa w godz. 10.00-14.00.

Program:

17.09.2021 r. /piątek/

godz. 16.30: sala balowa Pałacu Lubomirskich

-Wieczornica z okazji 82. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę – wykład Małgorzaty Wołoszyn kustosz Muzeum w Przeworsku pt. Życie codzienne w Przeworsku w czasie II wojny światowej

-Koncert w wykonaniu Wojciecha Bardowskiego, Dagmary Moskwy oraz Aleksandry Wajdy z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Jaszczaka, prowadzenie: Zofia Paczóska i Łukasz Mróz  (wstęp za zaproszeniami).

18.09.2021 r. /sobota/

godz. 11.00: sala balowa Pałacu Lubomirskich

-Warsztaty wokalne Podstawy emisji głosu i interpretacja piosenki – prowadzenie Dorota Curyłło, pedagog, wokalista jazzowa

w godz. 12.00-15.00: Przesłuchania konkursowe   – wstęp wolny

godz. 17.00: Zespół Pałacowo-Parkowy

UWAGA! RODZINNY PIKNIK HISTORYCZNY JEST ODWOŁANY, NIE ODBĘDZIE SIĘ.

– Rodzinny piknik historyczny: bieg małego powstańca, konkursy i wspólne śpiewanie pieśni legionowych przy ognisku – wstęp wolny

Zapraszamy!