INSPIRACJE POKOLEŃ – wystawa malarstwa, grafiki i batiku

Zapraszamy na wystawę malarstwa, grafiki i batiku autorstwa: Mariana Jędrzejca, Jana Bruda, Wiktora Jędrzejca, Macieja Jędrzejca i Anny Jędrzejec. Wystawa czynna w dniach: 8 czerwca – 20 lipca 2014 r. w Galerii „Magnez”. Wernisaż wystawy: 7 czerwca 2014 r. (sobota) o godz. 18.00.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W wystawie udział wezmą: 
ANNA JĘDRZEJEC, ur. w Warszawie w 1986 roku.  Jak sama twierdzi, od zawsze miała zacięcie plastyczne. Od najmłodszych lat brała udział w zajęciach plastycznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych w różnych pracowniach artystycznych. Jednak dopiero zajęcia z batiku prowadzone w Pałacu Dzieci i Młodzieży w Warszawie okazały się tymi właściwymi. To właśnie tam podjęła decyzję, że twórczość artystyczna będzie celem jej życia i że studiować będzie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tam też w 2010 roku uzyskała tytuł magistra na Wydziale Grafiki. Dyplom obroniła w pracowni ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego. Aneks do dyplomu stworzyła w pracowni tkaniny prof. Doroty Grynczel na Wydziale Malarstwa, oczywiście w technice batiku.
Obecnie pracuje jako asystent w pracowni rysunku i malarstwa dr hab. Elżbiety Baneckiej prof. ASP na Wydziale Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od kilku lat pracuje jako grafik tworząc plakaty, zaproszenia, okładki i layouty dla Państwowego Instytutu Wydawniczego, Wydawnictwa RYTM, Wydawnictwa RM i Eremis. Ilustruje książki m.in. dla Wydawnictwa Eremis. Prowadzi również prywatne zajęcia nauczające techniki batiku w Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie. .
MACIEJ JĘDRZEJEC, ur.  1984 roku w Gorlicach. Najpierw studiował na Wydziale Matematyki na kierunku Informatyka i Ekonometria na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, następnie ukończył Policealne Studium Fototechniczne w Warszawie. W latach 2007-2012 studiował na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Polsko-Japońskiej Szkole Technik Komputerowych, gdzie obronił dyplom licencjacki z animacji u prof. Pawła Nowaka.
Po studiach współpracował jako „wolny strzelec” z różnymi firmami, instytucjami, jak i wydawnictwami, m.in.: Polski Związek Motorowy, Polski Komitet Olimpijski, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Państwowy Instytut Wydawniczy, Miasto Stołeczne Warszawa, Teatr Polonia w Warszawie, Warszawska Opera Kameralna,  Towarzystwo Kultury Teatralnej, Fundacja Miasto, Fundacja Shalom, Wydawnictwo Read Me, Wydawnictwo Rytm, Wydawnictwo SportLive24, Langis, Wydawnictwo Oficyna Foksal.
WIKTOR JĘDRZEJEC urodzony 1961 w Przeworsku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu. Studiował na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie w latach 1981-1986, dyplom uzyskał w pracowni prof. Macieja Urbańca. Aneksy do dyplomu w pracowni prof. Janusza Przybylskiego z malarstwa  i prof. Haliny Chrostowskiej-Piotrowicz z grafiki warsztatowej. Po studiach podjął pracę pedagogiczną jako asystent w Pracowni Kompleksowego Projektowania Reklamy prof. T. Jodłowskiego na macierzystym wydziale. Następnie, w latach 1995-1999 pracował jako adiunkt w Pracowni Projektowania Plakatu prof. Waldemara Świerzego. Od 1999 pełnił funkcję kierownika studiów wieczorowych Wydziału Grafiki, gdzie prowadził Pracownię Kompozycji Brył i Płaszczyzn oraz, od 2004, Pracownię Podstaw Projektowania Książki. W latach 2002-2005 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Grafiki. Od 2005 do 2009 roku był prorektorem ASP w Warszawie. Od  2010 roku profesor zwyczajny w Międzyuczelnianej Pracowni Multimedialnej Kreacji Artystycznej. Obecnie jest Dyrektorem Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Współpracownik wielu wydawnictw, poza PIW-em gdzie przepracował 26 lat jako grafik, starszy grafik i naczelny grafik, współpracował również z innymi wydawnictwami takimi jak: PWRiL, Andy Grafik, Epoka, Wydawnictwo MON, Oskar, T.W. Nowel, Editions Spotkania, Twój Styl, Rytm, Artvitae. Projektował również materiały reklamowe dla PSP, Varimex, Cepelii, Top Artu i Węgierskiego Instytutu Kultury. Grafik w wielu czasopismach, m. in. Life Video, Społeczeństwo Otwarte, Żyjmy Dłużej, Gazecie Lekarskiej oraz Art & Business. Członek Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.
Uczestniczył w wielu wystawach w kraju i za granicą, m. in. IX Biennale Sztuki, Valparaiso – Chile 1989, „Wobec wartości” – Katowice 1990, I Biennale Grafiki Polskiej-  Katowice 1991, „Aus der Asche gelesen” – Stadt Castrop–Rauxel- Rathaus oraz Rathaus-Bünde – Niemcy 1995, „Człowiek” – Galeria Aula Warszawa 2000, Galeria Oranżeria Pałac PAN w Jabłonnej 2011, Rondo Sztuki Katowice 2014. Zajmuje się grafiką użytkową, warsztatową, rysunkiem i malarstwem.
JAN BRUD ur. w Przeworsku w 1954 roku. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu w 1974 roku. Studia w Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Malarstwa w Pracowni Profesora Jerzego Nowosielskiego. Od 1978 roku na stałe w Stanach Zjednoczonych w Chicago. Uprawia rysunek i malarstwo, które  prezentował na wystawach w USA.
MARIAN JĘDRZEJEC urodził się w 1923 roku w Emilówce, pow. Kopyczyńce, woj. Tarnopol w rodzinie wielodzietnej. Szkołę Powszechną męską ukończył w Przeworsku. Od dzieciństwa przejawiał zdolności artystyczne – samouk. Długoletni pracownik Cukrowni w Przeworsku. Projektował i wykonywał dekoracje na różnego rodzaju imprezy organizowane przez zakład oraz uroczystości organizowane przez władze miasta. W wolnych chwilach malował obrazy, którymi chętnie obdarowywał rodzinę i przyjaciół. Miłośnik dobrej książki i gry w szachy. Brał czynny udział w życiu kulturalnym Cukrowni i miasta. Wraz z kolegami założył kwartet wokalny męski, który z powodzeniem brał udział w przeglądach, konkursach i festiwalach. Przygotowywał wystrój sali, plakaty i rekwizyty na imprezy organizowane przez przyzakładowy klub ,,Cukrownik”. Zmarł w 1973 roku w Przeworsku.