Książkowy „Wzornik przeworski” – EtnoPolska 2021

„Wzornik przeworski” jest już dostępny w formie książkowej! Publikacja to efekt rzeczowy zrealizowany w ramach zadania „Wzornik przeworski” w programie Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.

Książka opracowana przez etnograf Katarzynę Ignas, liczy 144 strony, zawiera 50 wzorów, znajdujących się na przedmiotach z dziedziny ludowej kultury materialnej, pochodzących z terenu regionu przeworskiego, z kolekcji Muzeum w Przeworsku i ze zbiorów prywatnych. Każdy z 50 wzorów został opisany z podaniem wyglądu wzoru, jego formy, miejsca pochodzenia i datowania przedmiotu, nazwiska twórcy. Do każdego wzoru dodany jest kod QR przekierowujący do internetowej wersji wzornika na stronie www.muzeum.przeworsk.plhttps://muzeum.przeworsk.pl/category/wzornik-przeworski/  gdzie umieszczone są wzory w formacie pdf – gotowe do pobrania. Dodatkiem do książki jest kolorowanka zawierająca 14 wzorów w wersji konturowej.

Opracowanie graficzne wzorów: Rufin Ruchel – TW Designart Tomasz Wajda Przeworsk.

Projekt graficzny i skład: Dorota Wadiak

Nakład: 1500 egz. Nakład został wyczerpany. Książka nie jest już dostępna.

Do pobrania:

Wzornik przeworski PDF do pobrania

Wzornik przeworski Kolorowanka PDF do pobrania

Dostępne są pliki graficzne w formacie CDR wszystkich 50 wzorów. Kontakt w tej sprawie telefoniczny: 604-224-145 lub mailowy  k.ignas@muzeum.przeworsk.pl  

„Wzornik przeworski” będzie dystrybuowany podczas Święta Chleba – 1 sierpnia br. na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego przy stoisku Muzeum w Przeworsku. Dla dzieci w wieku szkolnym dedykowany jest zestaw gadżetów z wzorami przeworskimi: podkładka pod kubek, magnes, worek na pantofle oraz papierowa torba. Gadżety będzie można otrzymać po wykonaniu specjalnego zadania. Zapraszamy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”.