LUBOMIRSKI FESTIVAL – Przeworsk: 14, 15, 16 września 2022 roku

Międzynarodowy Festiwal im. Księcia Władysława Lubomirskiego: LUBOMIRSKI FESTIVAL
odbędzie się w tym roku w Przeworsku, w  Lubniewicach i we Lwowie!
Koncert inauguracyjny – fortepianowy „na cztery ręce” w wykonaniu Piotra Sałajczyka i Grzegorza Biegasa
odbędzie się 14 września  o godz. 18.00 na Sali Balowej Pałacu Lubomirskich w Przeworsku. Poprzedzi go wernisaż wystawy: „Śladami przodków – obrazy z Kolekcji Książąt Lubomirskich”- otwarcie wystawy o godz. 16.30.
Uwaga! W tym dniu Muzeum czynne dla zwiedzających w godz. 10.00 – 15.00.

Drugiego dnia festiwalu – 15 września  na godz. 18.00 zapraszamy do Sali Balowej na koncert fortepianowy Dominiki Peszko.
(W tym dniu Muzeum czynne dla zwiedzających w godz. 10.00-17.00.)

Ostatni dzień – 16 września, godz. 18.00,  to koncert plenerowy, przy Pałacu Lubomirskich od strony zachodniej . Wystąpi dla Państwa Orkiestra Filharmonii Lwowskiej z dyrygentem Volodymirem Syvohip.
W razie niesprzyjających warunków pogodowych koncert odbędzie się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku.
(16 września Muzeum czynne dla zwiedzających w godz. 10.00-17.00.)

Pierwszy dzień festiwalu wstęp z zaproszeniami. Na drugi i trzeci dzień festiwalu obowiązują bezpłatne wejściówki, które można otrzymać w kasie Muzeum (budynek Kordegardy) w godzinach pracy Muzeum.
Więcej informacji i dokładny program Festiwalu na stronie: https://lubomirskifestival.pl/przeworsk-2022/