Obchody 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich w Muzeum w Przeworsku

Zakład Narodowy im. Ossolińskich oraz Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy
zapraszają na wydarzenia związane z Obchodami 200-lecia Muzeum Książąt Lubomirskich:

15 czerwca 2023 r. /czwartek/ godz. 13.00 – otwarcie wystawy plenerowej pt. Muzeum z miłości do sztuki i kraju

Wystawa Muzeum z miłości do sztuki i kraju prezentuje losy Muzeum Książąt Lubomirskich w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich. Ekspozycja powstała w 200-lecie istnienia Muzeum i stanowi pierwsze z wydarzeń,  zaplanowanych na jubileuszowy rok 2023,  upamiętniających powstanie tej jednej z najstarszych na naszych ziemiach placówki muzealnej. Muzeum powstało we Lwowie w 1823 r., a po 1945 r. stopniowo odbudowywano jego zbiory we Wrocławiu w ramach Ossolineum.
Wystawę przygotował zespół Muzeum Książąt Lubomirskich w składzie: Joanna Kachel-Szyjka, dr Łukasz Koniarek, Hanna Kuś-Joachimiak, dr Grzegorz Polak (koordynator).

Wystawa dostępna do 31. sierpnia 2023 r.

17 czerwca 2023 r. /sobota/ godz. 17.00 –  Przeworsk – Lwów – Wrocław. Z dziejów Muzeum Książąt Lubomirskich (suplement do wystawy jubileuszowej) – wykład dr. Grzegorza Polaka – kustosza Działu Sztuki Muzeum Książąt Lubomirskich

ZAPRASZAMY !