Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Wspólnie z Muzeum Polaków Ratujących Żydów/ Museum of Poles Saving Jews zapraszamy na Obchody Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów podczas okupacji niemieckiej.
Spotkanie rozpocznie otwarcie wystawy plenerowej pn. „Czy można im było w tej samotności pomóc? – Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce”. Następnie odbędzie się spotkanie PODKARPACKIEJ RESURSY KULTURY PAMIĘCI z prelekcjami historycznymi.
W ramach spotkania wyemitowany zostanie film „Echa ze strychu” – opowiadający o Stanisławie Grocholskim – Sprawiedliwym wśród Narodów Świata z Przeworska, który w latach 1942-1944 ukrywał na strychu własnego domu 15 osób – członków 2 rodzin żydowskich z Urzejowic. Więcej o filmie: https://www.filmweb.pl/film/Echa+ze+strychu-2015-787059
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie swojej obecności do Centrum Informacji Turystycznej Kordegarda – Tel. 575 93 95 93, e-mail: cit.kordegarda@gmail.com
Ponadto film zostanie wyemitowany dla młodzieży szkół średnich i wszystkich chętnych, w dniu 23 marca br. o godz. 10:00 w Miejski Ośrodek Kultury Przeworsk. Zapraszamy!