OGRÓD ZIMOWY W PAŁACU LUBOMIRSKICH – wystawa florystyczna online

W miesiącu grudniu zaprosimy Państwa do… OGRODU ZIMOWEGO W PAŁACU LUBOMIRSKICH !!!
Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy Instytucja Kultury Powiatu Przeworskiego oraz Piotr Marzec Mistrz Florysta zapraszają na florystyczną wystawę bożonarodzeniową pt. OGRÓD ZIMOWY W PAŁACU LUBOMIRSKICH. Wystawa będzie dostępna online od 7 grudnia br.
Patroni medialni: Nasz dom i ogród Flora, Kwartalnik Florysta, FlorystaPlus.pl, Portal florystyczny Floraplus.pl , Portal polskich florystów ForumKwiatowe.pl.
Partnerzy: PINAcolada, Sigma, Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych w Lublinie, VICTORIA Floral Products, Avalanche+

Na wystawie zaprezentowane zostaną kompozycje florystów:

MAŁGORZATA SZWAGIEL – mistrz florystyki, absolwentka Studiów Podyplomowych na kierunku florystyka w Krakowie. Właścicielka pracowni florystycznej Red Floral Art, w której świadczy wyspecjalizowane usługi florystyczne: florystyka ślubna, kompleksowa obsługa florystyczna firm, florystyka okolicznościowa, pokazy florystyczne, warsztaty tematyczne, kursy i szkolenia, aranżacje florystyczne do sesji fotograficznych, aranżacja stoisk targowych, oprawa pokazów mody, oprawa kwiatowa turniejów tańca. Pomaga spełniać marzenia poprzez kwiaty od serca. II Wicemistrz Krajowych Florystycznych Mistrzostw Regionów. Członek Stowarzyszenia Florystów Polskich oraz Podkarpackiego Klubu Florystów przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Rzeszów. Nauczyciel florystyki w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynieryjno –Ekonomicznej w Rzeszowie. Asystuje wielu mistrzom polskim i zagranicznym podczas pokazów florystycznych. Jako uczestniczka pokazów przekazuje emocje poprzez kwiaty, zaskakuje widownię nowymi pomysłami. Florystyka to jej pasja, którą nieustannie rozwija. Kwiaty dają jej radość życia, kwiaty to lekarstwo na złe chwile. Kreacje floralne to jej żywioł, możliwość pokazania piękna kwiatów oraz przeniesienie widza do świata magii, pokazania co w duszy gra…

GRAŻYNA ZIENIUK – właściciel Studia Florystycznego „Stokrotka” w Świdnicy w woj. dolnośląskim. Swoją przygodę z florystyką zaczęłam dokładnie 6 grudnia 2001 roku. Wcześniej byłam krawcową, księgową właścicielem innej firmy, agentem ubezpieczeniowym, plastykiem. Kiedyś zrozumiałam, że moje miejsce jest z kwiatami, dekoracjami – kocham to co robię, więc nie pracuję – ja się spełniam! 🙂 W mojej Stokrotce, oprócz wykonywania i sprzedaży bukietów, kompozycji, wyrobów z suszu ( rękodzieła ) dla klienta indywidualnego, obsługujemy również urzędy , teatry oraz zakłady pracy. Od 13 lat przeprowadzam szkolenia florystyczne, wcześniej na zlecenie firm, a następnie szkolę indywidualnie. Prowadziłam również warsztaty dla dzieci. Przez 10 lat brałam udział w wystroju Zamku Książ w Wałbrzychu, jak i w pokazach na Zamku przy cyklicznych imprezach „Festiwal Kwiatów i Sztuki”. Przez kilka lat brałam czynny udział w imprezie organizowanej przez Forumkwiatowe.pl „Floryści dla WOŚP ” .W roku 2019 brałam udział w wystawie wieńców nagrobnych dla rodziny Czartoryskich w Muzeum w Puławach.

BARBARA MIKOŁAJCZYK – dyplomowana florystka, absolwentka kierunku architektura krajobrazu na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczestniczyła w wielu kursach pobierając nauki od mistrzów florystyki w całej Polsce. Brała udział w licznych wydarzeniach branżowych.

MONIKA LIS-TABOR – florystka, pasjonatka, artystka i pedagog. Miłośniczka natury i kwiatów. Od kilku lat pracuje i tworzy w branży florystycznej. Absolwentka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Jaworze – Szkoła z Sercem. Uczestniczka licznych wydarzeń florystycznych, szkoleń i warsztatów.
Wolontariuszka i asystentka. Pełna radości i energii, pragnie nadal rozwijać swoją pasję, uczyć się od najlepszych i spotykać na swojej drodze ciekawych i kreatywnych ludzi.

MAŁGORZATA ZAKRZEWSKA – mistrz florystyki; własna działalność- Studio Florystyczno -Artystyczne w Mławie woj. mazowieckie; instruktor florystyki – Miejski Dom kultury w Mławie; wykładowca florystyki w Centrum Nauki i Biznesu Żak w Mławie. „Swoją przygodę z zawodową florystyką rozpoczęłam w Akademii Florystycznej w Warszawie. Od tego czasu zakochałam się w tym zawodzie i wciąż poszerzam swoje umiejętności i wiedzę florystyczną. Asystuję koleżankom i kolegom na różnych pokazach florystycznych. Prowadzę warsztaty dla podopiecznych i wolontariuszy.”