PROMOCJA TOMU IV PRZEWORSKICH STUDIÓW REGIONALNYCH

Zapraszamy Państwa na promocję IV tomu PRZEWORSKICH STUDIÓW REGIONALNYCH, w niedzielę 27 czerwca 2021 r., o godz. 17.00, w sali balowej Pałacu Lubomirskich.
Prosimy o potwierdzenie przybycia pod nr. tel. 16 628 44 04 wew. 29.
W trakcie spotkania, będzie można zakupić promowany IV tom „Przeworskich Studiów Regionalnych” w cenie 30 zł. Jak również tomy: I, II, III „Przeworskich Studiów Regionalnych”.

Program spotkania:
godz. 17.00 dr Leszek Kisiel, Szymon Maksymilian Wilk – redaktorzy naukowi IV tomu „PSR” – wprowadzenie

godz. 17.10-17.30 Henryk Prochowski, „Mira” i „Łasica”:  siostry Stuchlińskie – nieznane bohaterki

godz. 17.30 – 17.50 Wojciech Kruk, Pożary i ochrona przeciwpożarowa XVI- XX w. Przyczynek do badań

godz. 17.50 – 18.00 dr Łukasz Mróz – dyrektor Muzeum w Przeworsku – podsumowanie

godz. 18.00 PRZEWORSKIE KONCERTY KAMERALNE: Wioletta Fluda – Tkaczyk – fortepian, Dawid  Biwo – bas

ZAPRASZAMY!

Zawartość IV tomu „Przeworskich studiów regionalnych”:

ARTYKUŁY
Szymon Maksymilian Wilk – Mieszkańcy Przeworska na kartach sanktuaryjnych ksiąg cudów z XVI-XVIII w.
Leszek Kisiel – Przeworsk w świetle mapy Miega. Wybrane aspekty.
Łukasz Chrobak – Lubomirscy i Baumanowie na kartach wspomnień Teofila i Antoniego Baumanów w latach 1801-1872.
Wojciech Kruk – Pożary i ochrona przeciwpożarowa Przeworska XVI-XX w. przyczynek do badań.
Henryk Prochowski – „Mira” i „Łasica” – siostry Stuchlińskie nieznane bohaterki.
ŹRÓDŁA
Ewa Grin-Piszczek – Księga cechu szewskiego miasta Przeworska z lat 1622-1740
Arkadiusz Wierzbiński – Składnica muzealna w Przeworsku (1944-1948)
VARIA
Janusz Mazurek – Relacja Anny Korman.
Stanisław Żyła – O Jerzym Gduli, czyli wspomnienie o człowieku, dla którego „Pszczoły Bożego Ducha Iskierką były”.
SPRAWOZDANIA
Szymon Maksymilian Wilk – „Consolatio Populi Prevorscensis. Z dziejów kultu Matki Bożej Pocieszenia w kościele OO. Bernardynów w Przeworsku” – sympozjum historyczno-mariologiczne, Przeworsk, 25 maja 2019 r.