AktualnościProgramy UEWYSTAWY CZASOWE

Wesele jedzie od Przeworska – wystawa etnograficzna

Zapraszamy na wystawę etnograficzną pt. „Wesele jedzie od Przeworska. Tradycyjne wesele regionu przeworskiego”. Wystawa przygotowana ze zbiorów: Muzeum w Przeworsku, Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej, Muzeum w Jarosławiu Kamienicy Orsettich, Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej oraz ze zbiorów prywatnych.

Wystawa do obejrzenia w Galerii „Magnez”. W lipcu wystawa czynna w godz. 10-15, od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym: 16 628 44 04 wew. 29. Wstęp wolny.

Midisaż wystawy i oprowadzanie kuratorskie odbedzie się w dniu 4 sierpnia 2019 r. w niedzielę podczas XIII Powiatowego Święta Chleba. Widowisko „Wesele – od błogosławieństwa do białego wieńca” zaprezentuje Zespół Śpiewaczy „Wierzbianie” z Wierzbnej. Publikacja towarzysząca wystawie ukaże się we wrześniu br.

Wystawa  realizowana w ramach zadania  pn. „Tradycyjne wesele regionu przeworskiego – obrzędy, zwyczaje, wierzenia i potrawy” współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny, Powiat Przeworski i Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo-Parkowy. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2018-2019.

Plakat