WYSTAWA: Grafika i malarstwo Kowalczuk – Waliczek

Zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki i malarstwa Mirosława Kowalczuka i Damiana Waliczka, w najbliższy piątek, 23 marca, o godz. 18.00 w Galerii „Magnez”. Wystawa czynna do 5 maja 2018 r. (ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU NIEKTÓRYCH WYSTAWIONYCH PRAC.)

Mirosław Kowalczuk „Miro” –  artysta plastyk, malarz, rysownik, projektant designu, muzyk. Urodzony w Jarosławiu  w 1967 roku. Ukończył: Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu (1987 rok), Studium Nauczycielskie w Rzeszowie na kierunku plastyka (1989 rok), Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale form przemysłowych (dyplom w 1994 roku) oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2004 rok). Uprawia rysunek, malarstwo, design oraz rock w grupie GET BREAK. http://www.getbreak.pl/bio.php Brał udział w bardzo wielu wystawach w kraju i za granicą. Od 1996 roku jest nauczycielem technik graficznych, projektowania graficznego, projektowania multimedialnego, podstaw projektowania i projektowania multimedialnego w Zespole Szkół Plastycznych w Jarosławiu.

Damian Waliczek – pochodzi z Gliwic, od 2000 roku mieszka w Jarosławiu. Ukończył grafikę warsztatową w pracowni prof. Ewy Zawadzkiej na obecnej Akademii im. Jana Długosza WSO w Częstochowie. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią, także aranżacja wnętrz. Od 2008 roku jest nauczycielem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Zespole Szkół Plastycznych Jarosławiu. Prowadzi Szkołę Rysunku i Malowania w MOK, również Szkołę Rysunku Odręcznego w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Uczestnik wielu wystaw, prezentacji, happeningów, członek Komisji Konkursowych. Twórca wielu znaków graficznych i logo oficjalnie funkcjonujących nie tylko w mieście. Prace wystawia w kraju i za granicą: niektóre znajdują się w zbiorach prywatnych m.in. w Niemczech, na Słowacji, w Stanach Zjednoczonych, Meksyku.

plakat1