Akcja „60+Kultura” – weekend dla seniorów

28 września br. rozpocznie się ósma edycja ogólnopolskiej akcji  „60+Kultura” – weekend kultury dla seniorów, organizowana przez instytucje kultury, a inicjowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Akcja „60+Kultura” jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

Seniorzy będą mogli skorzystać za darmo bądź w promocyjnej cenie z oferty kulturalnej w całej Polsce w 329 różnych miejscach. W akcji uczestniczą m.in. muzea, teatry, biblioteki, filharmonie i opery, a nawet parki krajobrazowe.

Nasze Muzeum włącza się do akcji „Weekend dla Seniora”. 28 września w piątek, w godz. 10:00-18:00 zapraszamy osoby, które ukończyły 60 rok życia na bezpłatne zwiedzanie Pałacu Lubomirskich i Muzeum Pożarnictwa. Zaś w godz. 16:00 – 18:00 zapraszamy na wykład, otwarcie wystawy oraz promocję  albumu Małgorzaty Wołoszyn pt. „Dokumenty historyczne dla miasta Przeworska ze zbiorów Muzeum w Przeworsku”: Pałac Lubomirskich – Sala balowa i Parter.

Informacje na temat akcji na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: http://www.mkidn.gov.pl/pages/posts/kultura-dla-seniorow-ndash-akcja-60kultura-8713.php?searchresult=1&sstring=60%2Bkultura