FERIE Z MUZEUM 2021 – W PLENERZE

W dniach 12-15 stycznia 2021 roku, zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia w plenerze.
Zajęcia odbywają się w godz. 11-13.00.
Wstęp: 4 zł od 1 osoby za 1 dzień.
Informacje i zapisy pod nr tel. 16 628 44 04 wew. 29 – Jolanta Sagan-Thomas

REGULAMIN ferii 2021

ZGODA na udział w zajęciach

Harmonogram zajęć:
12.01/wtorek
QUEST, CZYLI PRZECHADZKA Z KSIĘCIEM – zajęcia prowadzone na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku. Dzieci idą ścieżką questu przygotowanego we współpracy z Fundacją Questingu i Fundacją Tradycyjna Zagroda. Po drodze rozwiązują zagadki i rebusy, poznając zakątki parku oraz dzieje rodziny Lubomirskich – mieszkańców przeworskiego pałacu.
13.01/środa
ZIMA W OGRODZIE PRZEWORSKIM – zajęcia plenerowe prowadzone na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego – dawnego ogrodu pałacowego. Dzieci idą ścieżką przyrodniczą; obserwują to, co widoczne jest w przyrodzie w okresie zimy, poznają pomniki przyrody, rozpoznają drzewa, obserwują zwierzęta w parku, odnajdują oranżerię. Zajęcia prowadzić będzie Katarzyna Ignas.
14.01/czwartek
MIASTO OBWAROWANE – zajęcia prowadzone na terenie miasta Przeworska. Dzieci wyruszają na wycieczkę do miasta Przeworska, poruszając się w obrębie dawnych obwarowań miejskich. Spacer rozpoczyna się u podnóża murów obronnych przy kościele farnym. Kolejnym punktem wycieczki jest rynek z ratuszem, celem końcowym będzie klasztor bernardynów. Zajęcia prowadzi Małgorzata Wołoszyn.
15.01/piątek
QUIZ PRZY OGNISKU – zajęcia na zakończenie plenerowych ferii z Muzeum. Dzieci spotykają się przy ognisku na placu obok domku ogrodnika w Zespole Pałacowo-Parkowym. W trakcie spotkania prowadzony jest quiz wiedzy o Przeworsku, adresowany do dzieci.
Z A P R A S Z A M Y !!!