FERIE Z MUZEUM 2022

W dniach 22-25 lutego 2022 roku, zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 12 lat na zajęcia w Muzeum, tematycznie związane ze zbiorami i wystawami Muzeum w Przeworsku. Zapewniamy materiały plastyczne. Zajęcia odbywają się w godz. 11-13.30.

Wstęp: 5 zł od 1 osoby za 1 dzień.

Informacje i zapisy pod nr tel. 575 93 95 93 – Jolanta Sagan-Thomas

REGULAMIN ferii 2022: Regulamin ferii 2022

ZGODA rodzica/opiekuna na udział dziecka w zajęciach: Treść zgody na uczestnictwo

Harmonogram zajęć:

22.02/wtorek

TEN WZÓR MI SIĘ PODOBA!  – zajęcia plastyczne realizowane w oparciu o „Wzornik przeworski”. Dzieci zapoznają się z sposobami zdobienia przedmiotów oraz formami i kolorystyką charakterystycznych wzorów stosowanych w regionie przeworskim. Młodsze dzieci wykańczają kolorowankę, starsze przygotowują pamiątkowy gadżet (zakładkę, laurkę) z wykorzystaniem wybranych wzorów przeworskich. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Ignas.

23.02/środa

PRZEWORSKIMI ŚLADAMI PANA TRYBALSKIEGO –  uczestnicy udają się na 45-minutowy spacer po Przeworsku śladami Leona Trybalskiego. Ostatnim punktem wycieczki jest Muzeum Pożarnictwa. W drugiej części zajęć dzieci przygotują obrazek (w dowolnej technice plastycznej) z zapamiętanych miejsc lub wydarzeń związanych z sylwetką Leona Trybalskiego. Zajęcia poprowadzi Wojciech Kruk.

24.02/czwartek

UBIERAMY STRACHA NA WRÓBLE  – zajęcia plastyczne w Galerii „Magnez”. Dzieci oglądają wystawę malarstwa Tadeusza Bruda pt. „Powroty”. Następnie odbywają się zajęcia w technice kolażu, polegające na wykonaniu ubioru dla stracha na wróble lub dla marzanny.  Zajęcia prowadzi Jolanta Sagan-Thomas.

25.02/piątek

HISTORIA W HISTORYJCE   – zajęcia prowadzone w oparciu o rysunki Henryka Cebuli do dziejów miasta Przeworska. Dzieci zapoznają się z najważniejszymi faktami z historii miasta, oglądają eksponaty na wystawie stałej, identyfikują zabytki w obszarze miasta. Każde dziecko otrzymuje kolorowankę „Historia w historyjce”; podczas zajęć kolorują wybrane rysunki. Zajęcia prowadzić będzie Małgorzata Wołoszyn.

Z A P R A S Z A M Y !!!