AktualnościEdukacjaWydawnictwa

HISTORIA W HISTORYJCE – kolorowanka, wierszowanka, komiks w jednym

HISTORIA W HISTORYJCE – to nowa publikacja Muzeum w Przeworsku, skierowana do najmłodszych odbiorców. Kanwą do opracowania 40-stronicowej broszury były narysowane w 2017 roku rysunki Henryka Cebuli – ilustracje do dziejów Przeworska. Wierszem historię naszego miasta opisał Roman Bury. Książeczka zyskała dzięki temu łączoną formę: kolorowanki, wierszowanki, komiksu.

Część nakładu „Historii w historyjce” dostępna jest bezpłatnie.  Odbiór książek w Kordegardzie. Zapraszamy!  (Zwłaszcza dzieci i nie tylko dzieci.)

Ze wstępu Dyrektora Muzeum:  „Jak uczyć najmłodszych historii i miłości do swojej Małej Ojczyzny? Najlepiej poprzez bajki i ciekawe historie, to co my dorośli doskonale pamiętamy z dzieciństwa. W dobie XXI wieku – w erze smartfonów i urządzeń elektronicznych warto sięgnąć po książkę oraz rymowanki czy wiersze.

Z myślą o dzieciach, tych najmłodszych, trochę większych, ale nie tylko – uważając, że i dorosłym spodoba się forma tej książeczki – Muzeum w Przeworsku przygotowało zbiór krótkich historyjek o mieście Przeworsku i jego zabytkach w formie „malowanek-wierszowanek”. W tej publikacji – chociaż pojawią się historie o królach, rycerzach i pałacach – nie znajdziemy fikcji; wszystkie opowiadania są prawdziwe i dotyczą tego miejsca gdzie się urodziliśmy, wychowaliśmy i mieszkamy.”