Konkurs plastyczny na kartkę świąteczną ph. „Pierwsza gwiazdka Wigilię rozpoczyna. Już przy stole zbiera się rodzina…”

Zapraszamy dzieci w wieku 4-12 lat do udziału w konkursie plastycznym na kartkę świąteczną – to IX edycja konkursu. W tym roku hasłem, a zarazem tematem prac, są słowa piosenki świątecznej: „Pierwsza gwiazdka Wigilię rozpoczyna. Już przy stole zbiera się rodzina…” („Rodzinne święta”, muzyka: Renata Szczypior, słowa: Beata Szurowska).

Konkurs ma zasięg powiatowy i adresowany jest do dzieci ze szkół i przedszkoli, w dwóch kategoriach wiekowych:  4−7 lat i  8−12 lat.

Pierwsza gwiazdka jest symbolem nadziei i miłości. Tematem prac powinny być sceny ukazujące  wzmacnianie więzi rodzinnych, a także obrazy ukazujące tradycje związane z wigilią Bożego Narodzenia.

Prace plastyczne przyjmujemy do 4 grudnia 2023 r. Nagrodzone, wyróżnione i zakwalifikowane do wystawy prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej  w  Galerii „Magnez”.

Otwarcie wystawy pokonkursowej nastąpi 17 grudnia 2023 r. (niedziela) o godz. 16.00.

Dokumenty do pobrania w formacie pdf: REGULAMIN regulamin konkurs 2023 oraz ZGODA RODO zgoda

ZAPRASZAMY !

(Obrazek wyróżniający wpis: pocztówka „Wesołych Świąt!” mal. Bronisława Rychter – Janowska, wyd. Salonu Malarzy Polskich w Krakowie / „Akropol” Kraków, przed 1939)