Kwintet stroikowy REEDBEAT wystąpi w Trzecim Koncercie z cyklu: IV Przeworskie Koncerty Kameralne

3. Koncert z cyklu IV Przeworskie Koncerty Kameralne odbędzie się 21 lipca br. w niedzielę, o godz. 18.00 w Oranżerii. A wystąpi: kwintet stroikowy Reedbeat, w składzie: Mateusz  Żurawski – obój, Piotr Thieu Quang – klarnet, Michał  Ochab – saksofon, Szymon Michalik – fagot, Karol Sikora – klarnet basowy.

Kwintet stroikowy Reedbeat tworzy piątka przyjaciół, których połączyła chęć stworzenia oryginalnej formacji oraz pasja do muzyki kameralnej. Niekonwencjonalne połączenie brzmienia pięciu instrumentów dętych spaja jeden element – stroik. Jest to mały fragment trzciny, służący do wprowadzania w drganie słupa powietrza znajdującego się wewnątrz instrumentu. W kwietniu 2019 roku Reedbeat, jako pierwszy kwintet stroikowy z Polski, dołączył do Worldwide Reed Quintet Network – sieci zrzeszającej najlepsze zespoły tego typu z całego świata. Stowarzyszenie to zostało utworzone przez Calefax Reed Quintet.

Reedbeat w żywiołowy i energiczny sposób wykonuje muzykę wszystkich stylów i epok, często oryginalnie napisaną na inny skład wykonawczy. Młodzi wykonawcy posiadają w repertuarze utwory przeznaczone nie tylko na kwintet stroikowy, lecz również aranżacje dzieł m.in. napisanych na orkiestrę symfoniczną czy kwartet smyczkowy, którym nadają nowe brzmienie.

Program koncertu:

Felix Mendelssohn-Bartholdy – Uwertura Hebrydy

Edward Grieg – Suita z czasów Holberga

George Gershwin- Amerykanin w Paryżu

Organizator: Stowarzyszenie ArtMusicArtist