PLENER PLASTYCZNY 2016

MUZEUM W PRZEWORSKU I STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ MUZEUM ZAPRASZAJĄ DZIECI, MŁODZIEŻ I PASJONATÓW SZTUK PIĘKNYCH Z PRZEWORSKA I OKOLIC DO UDZIAŁU W PLENERZE MALARSKIM I WARSZTATACH Z GRAFIKI WARSZTATOWEJ !

TERMINY :
WARSZTATY GRAFICZNE Z MONOTYPII RYSUNKOWEJ /TYLKO DLA DZIECI
I MŁODZIEŻY
Z PRZEWORSKICH SZKÓŁ / -23.04.2016 /SOBOTA/ godz. 10.00,
PLENER MALARSKI /maks. dla 15 osób/ 24.04.2016 /NIEDZIELA/- w godzinach od 10.10 do ok.16.16

Materiały plastyczne dla dzieci i młodzieży zostały zakupione z dotacji przyznanej przez Burmistrza Miasta Przeworska dla projektu złożonego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum na realizację w roku 2016 zadania pt.: Warsztaty w Otwartej Pracowni Edukacji Plastycznej.
Dorośli uczestnicy mogą brać udział w tym projekcie pod warunkiem, że korzystać będą ze swojego sprzętu plastycznego /farby, blejtram, mat. i papier rysunkowy/.

Zapisy chętnych pasjonatów i miłośników SZTUK PRZEPIĘKNYCH – maksymalnie do 15 osób w każdej grupie – będą tylko do dnia 13.04 br. /środa/, pod nr telefonu: 698 701 466 – p. HALINA SUPERSON

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc oraz konieczność rezerwacji materiałów plastycznych, prosimy nie zwlekać ze zgłoszeniami!

Program pleneru:

Podczas pleneru – od ok. godziny 10.10 do maks. 16.16 – czas poświęcony będzie pracy twórczej. Każdy uczestnik otoczony zostanie opieką artystyczną ze strony nauczycieli – plastyków z przeworskich szkół, studentów, artystów i pedagogów z Wydziału Sztuki UR – Wydział Sztuki / Uniwersytet Rzeszowski / Faculty of Art UR oraz malarzy i grafików z Okręgu Rzeszowskiego ZPAP –http://www.zpaprzeszow.pl/ co umożliwi profesjonalne dostosowanie wymagań
i zadań do potrzeb oraz możliwości każdego uczestnika.

Po całodziennej pracy – w wypadku partycypowania chętnych uczestników pleneru w kosztach „oprawy gastronomicznej” spotykamy się na wieczornych ogniskach integracyjnych w przeworskim Domku Ogrodnika, sprzyjających rozmowom
o sztuce i wymianie doświadczeń.

Powstałe prace malarskie i graficzne /z zakresu monotypii rys./ omawiane będą podczas ich powstawania, ale również na koniec zajęć -indywidualnie i w trakcie tzw. korekty zbiorowej, podsumowując w ten sposób dotychczasowe osiągnięcia wszystkich uczestników.
Na zakończenie pleneru kadra dydaktyczna wybierze najciekawsze propozycje plastyczne do zaprezentowania ich na majowej wystawie poplenerowej w Galerii Magnez – Muzeum w Przeworsku Zespół Pałacowo – Parkowy i w działającej tam Otwartej Pracowni Edukacji Plastycznej Przeworska Otwarta Pracownia Plastyczna.

W programie naszego projektu przewidujemy m.in.:

zapoznanie z malarską techniką akrylową
– pracę na płótnach /blejtramach malarskich/
wprowadzenie do technik pracy na papierze
– rysunek ołówkiem, węglem lub tuszem oraz interpretacja wybranego szkicu na technikę graf. – monotypii rysunkowej
– poszerzenie umiejętności obserwacji i interpretacji z natury.

Plenery i warsztaty plastyczne organizowane są w cyklicznym już projekcie promowania kultury wysokiej wśród dzieci i młodzieży z Przeworska i okolic, przy oficjalnej współpracy z pracownikiem Muzeum -panią Haliną Superson oraz członkami Stowarzyszenia Miłośników Muzeum w Przeworsku. Realizowane są dzięki zaangażowaniu ze strony lokalnych nauczycieli plastyki oraz i przy współpracy ze studentami i pedagogami z rzeszowskiego Wydziału Sztuki UR i profesjonalnymi artystami – członkami ORz ZPAP.

Wsparcie finansowe dla tego projektu artystycznego otrzymujemy w tym roku ze strony Dyrektora Muzeum – pana Tomasza Syka oraz Burmistrza Miasta Przeworsk – pana Leszka Kisiela.

Zapraszamy serdecznie do tegorocznej edycji !

Warsztaty w penerze monotypia