PRZECHADZKA Z KSIĘCIEM – QUEST

„QUESTING TO ZABAWA DLA WSZYSTKICH BEZ WZGLĘDU NA WIEK.
Questing łączy elementy harcerskich podchodów, gier terenowych i nowych technologii. Zwieńczeniem każdej zabawy jest odnalezienie skarbu. Turysta z biernego słuchacza przeistacza się w poszukiwacza skarbów, którego celem jest odkrycie tajemnic, zapomnianych historii, bogactwa kulturowego czy pradawnego miejsca.” (Źródło: www.questing.pl)
W okresie od 25 września do 24 listopada br. w partnerstwie z Fundacją Tradycyjna Zagroda i Fundacją Questingu zrealizowany został quest pn. „Przechadzka z Księciem”. Quest utworzony  na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Przeworsku jest jednym z 5 questów realizowanych na terenie Pogórza Dynowskiego.
Miejsca i tytuły QUESTÓW:
– Jawornik Polski: „Społeczność Żydowska w Jaworniku Polskim – opowieści pani Barbary”
– Siedleczka: „Siedleczka – wieś ludzi z dobrym sercem”
– Łopuszka Wielka: „Czarne chwile w Łopuszce Wielkiej”
– Przeworsk: „Przechadzka z Księciem”
– Bóbrka Kańczucka: „Ocalić od zapomnienia (Bóbrka Kańczucka)”
Questy do pobrania pod linkiem:
Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Celem działania jest upowszechnianie dziedzictwa kulturowo-historycznego i przyrodniczego z terenu Pogórza Dynowskiego.