Przeworsk w obiektywie Tadeusza Michno – nowa wystawa czasowa

Od niedzieli 11 października 2020 r. zapraszamy na wystawę monograficzną pt. „Przeworsk w obiektywie Tadeusza Michno” przygotowaną przez historyk Małgorzatę Wołoszyn. Wystawa czynna będzie od 11 października 2020 r. do 17 stycznia 2021 r.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie Przeworska z lat 1958-2008 (około 100 fotogramów) wykonane przez fotografa Tadeusza Michno, pochodzące z kolekcji Muzeum w Przeworsku i ze zbiorów prywatnych Rodziny Michno. Tadeusz Michno, urodzony we Lwowie w 1936 r., swoje życie związał z Przeworskiem, gdzie zmarł w 2018 r. Pracownik Cukrowni „Przeworsk”,  dokumentalista, reporter, nazwany „fotografem życia Przeworska”. Począwszy od końca lat 50. XX uwieczniał życie społeczne miasta, architekturę, ludzi, wydarzenia; jak każdy wrażliwy i utalentowany fotograf pozostawiając w wywołanych odbitkach swoje indywidualne spojrzenie i oryginalne ujęcie.

Na wystawie pokazane będą aparaty fotograficzne używane przez Tadeusza Michno: Exakta Varex II a z 1951 r. z obiektywem Biotar, Fenix prototyp, Praktica, Zorkij 3c, Zorka 6,  a także prywatna korespondencja fotografa z  zakładami naprawiającymi sprzęt fotograficzny i wywołującymi klisze fotograficzne, papier fotograficzny.

Zapraszamy do Galerii „Magnez” w oficynie kuchennej przy pałacu Lubomirskich, gdzie eksponowana jest wystawa. Wstęp – 2 zł.