20 PRYMULE Z GORSETU GACKIEGO

20 PRYMULE Z GORSETU GACKIEGO

W Z Ó R: Wzór mozaikowy, haft kolorowy koralikowy: bukiet niebieskich pierwiosnków ogrodowych (prymuli). Bukiecik utworzony z 4 rozkwitniętych kwiatów i sześciu pąków, otoczony liśćmi. Bukiet powtórzony trzykrotnie z tyłu gorsetu: pod karkiem i pod łopatkami. Wymiary bukietu: 8 cm x 11 cm.

P R Z E D M I O T: Gorset panieński w typie krakowskim, wyszywany bardzo gęsto na całej powierzchni koralikami i cekinami. Uszyty z czarnego aksamitu. Zapinany na haftki. Pokryty haftowanym gęstym wzorem kwiatowym, na przodach, z tyłu i na tackach wokół stanu gorsetu.

M I E J S C E: Gać

D A T A: 1935 r.

W y k o n a w c a: Zofia Kud

I n f o r m a c j e: Gorsety – o kroju krakowskim, pokryte wzorami kolorowymi kwiatowymi mozaikowymi, haftem koralikowym, znane i noszone były w miejscowościach Gać i Markowa, a także Sietesz i Urzejowice. Gorset należał do Zofii Kud z Markowej, ur. 1920 r., która samodzielnie zarobiła na materiał i koraliki, a następnie własnoręcznie wyhaftowała gorset ok. 1935 r.

W ł a ś c i c i e l: Lucyna Skawina

DO POBRANIA: 20 Prymule z gorsetu gackeigo mono 20 Prymule z gorsetu gackiego kolor 20 Prymule z gorsetu gackiego kontur