LUDOWE STROJE PRZEWORSKIE – ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia edukacyjne, towarzyszące wystawie LUDOWE STROJE PRZEWORSKIE – W POSZUKIWANIU ZNAKU TOŻSAMOŚCI w Galerii „Magnez”. Udział w wystawie i zajęciach jest bezpłatny. Wystawa czynna jest i zajęcia prowadzone są do 30 września 2017 r.
KOLOROWY STRÓJ LUDOWY- dzieci (5-8 lat): po obejrzeniu wystawy, dzieci kolorują kolorowankę lub samodzielnie malują postacie ubrane w stroje widziane na wystawie.
WSPÓŁCZESNY STRÓJ ODŚWIĘTNY A LUDOWY STRÓJ ODŚWIĘTNY – dzieci (9-12 lat): po obejrzeniu wystawy, dzieci malują do wyboru: swój współczesny strój odświętny zakładany np. z okazji uroczystości rodzinnych lub dziecięcy ludowy strój odświętny, z którym zapoznały się podczas wystawy.
PRZEWORSKI STRÓJ LUDOWY: PIĘKNO CZY OBCIACH – młodzież (13-18 lat): po obejrzeniu wystawy, będzie możliwość przymiarki strojów folklorystycznych oraz sfotografowania się w pozach podobnych do tych zaobserwowanych na archiwalnych fotografiach na wystawie.
LUDOWE LOGO – młodzież (13-18 lat) po obejrzeniu wystawy, przyglądnięciu się detalom zdobienia strojów, młodzież zaprojektuje logotyp z wykorzystaniem motywu plastycznego widzianego na wystawie (fragment haftu, aplikacji, innego zdobienia), z możliwym użyciem fotografii detalu. Logotyp ten następnie może posłużyć jako propozycja loga promocyjnego regionalnej kultury ludowej.
Na zajęcia prowadzone przez mgr Katarzynę Ignas, można umawiać się do końca września, nr tel. 792-555-311. Po konsultacji z wychowawcą, pedagogiem, istnieje możliwość modyfikacji tematów zajęć, zależnie od potrzeb i zainteresowania uczestników zajęć. UDZIAŁ W WYSTAWIE I ZAJĘCIACH JEST BEZPŁATNY. (Projekt unijny)